Matematik Özel Dersi Nasil Olmalidir?

Matematik Özel Dersi Nasil Olmalidir?

            Matematik dersi birçok ögrenciye çok zor gelirken kimi ögrencilere de çok kolay gelmektedir. O yüzden matematik dersi için zor bir ders demek dogru olmayacaktir. Bunun yerine “ Neden bu derste kimi çocuklar zorlanirken kimileri ise çok kolay yapabilmektedir? “ sorusuna yogunlasilmalidir. Iste burada karsimiza ögrenilmis çaresizlik kavrami çikmaktadir.

           Yanlis tekniklerle matematik ögretilmeye çalisilan çocuk, derse karsi olumsuz tutum gelistirmekte ve yanlis aliskanliklar edinmektedir. Matematik özel dersi verirken temel amacimiz ögrencinin derse karsi olumlu tavir olusturmasini saglamaktir. Önümüzdeki en büyük engel olan ögrenilmis çaresizlikten kurtulmak için özel dersi dogru kisiden almanin önemi çok büyüktür.

           Matematik özel dersi veren diger kurumlardan üstün kilan özelligimiz nedir ?

Önceligimiz matematigi sevdirmektir. Dersi seven çocuk ilgi duyar, ilgi duyan çocuk çalisir, çalisan çocuk basariya ulasir. Biz bu döngünün dogru islemesi için alaninda uzman matematik özel ders ögretmenleri ile size yol gösterici oluyoruz.Matematik özel ders verirken dikkat ettigimiz hususlar sunlardir.

  1. Ögrencinin matematik dersine karsi tutumunu gelistirmek.

  2. Ögrencinin matematik düzeyini belirlemek. (Ögrenci düzeyine göre kazanimlar degismez ancak isleyis sekli, sorular ve ödevler degisiklik gösterir.)

  3. Ögrenci düzeyine uygun dersler gerek özel notlar gerek akilli defter ile anlatilir. Konu ile ilgili özel sorular çözülür.

  4. Ders sonunda bir sonraki derse kadar yapilmasi için ödevler verilir. (3 Ödev yapmayan ögrenci ile özel ders verimliligi sebebi ile ders sonlandirilir)

  5. Sinav sonuçlari ve gelisim durumlari belirlenir. Sonuçlara göre ögrencinin çalisma programlari düzenlenir.

2012 İZMİR ÖZEL DERS MERKEZİ | İzmir özel ders, YGS, LYS, SBS dersleri, İlköğretim ve Lise takviye dersleri, Yabancı dil dersleri, İngilizce kursu, Matematik ve zeka oyunları